Navigation

flag-turkish flag-german flag-english
Kullanıcı çevrimiçi: 13

Akçaabat-Acısu Mh. Forumu Salı, 01.Mart 2016, 23:41:17 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Kullanıcı adınızı ve parolanızı
Duyurular:
Akçaabat-Acısu.Com Forumuna Hoşgeldiniz!
 
 
Ana Sayfa Yardım Ara Takvim
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Forum kurallarını lütfen okuyunuz!  (Okunma Sayısı 145417 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sıtkı ÖZKURT
Site Yöneticisi
******

Karma: +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 86

Sıtkı ÖZKURT

Kuman Çepni TÜRK


Üyelik Bilgileri Site
« : Çarşamba, 19.Temmuz 2006, 22:27:43 »


Akçaabat-Acısu.Com Forumuna Hoşgeldiniz!

Üyelerimize huzurlu bir ortam sunmak, kaygısızca tartışmalara katılmalarını sağlamak bizim için önem arz eder. Bunu mümkün kılmak için de, her yerde olduğu gibi burada da bir takım kurallara ihtiyaç vardır. Ancak bu şekilde iyi bir tartışma zemini oluşturabiliriz! Bunları okumanızı ve uygulamanızı rica ediyoruz.

Forum için yazılmış olan kurallar herkesin lehine olup, forumun seviyesini ve okunabilirliğini koruyup geliştirmeyi amaçlamaktadır.

1. Genel Forum Kuralları
1. akcaabat-acisu.com forumu kendine özgü kuralları olan sınırsız demokrasi ve özgürlük vaat etmeyen seviyeli bir tartışma ortamdır. Üye olurken herkes kendi özgür iradesi ile ve forum kurallarını kabul ederek üye olduğuna göre herkes site kurallarına uymak durumdadırlar. akcaabat-acisu.com burada belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir.
2. Forumda siyasi ve dini propaganda, genel ahlak ve edep kurallarına aykırı, hakaret içeren yazılar kabul edilmez.
3. Başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazılar da kabul edilmez.
4. Aynı konuyla ilgili olarak daha önceden açılmış başlık varsa, yeni bir başlık açmaya gerek yoktur.
5. Foruma gönderilen yazıların daha sonra silinmesi talep edilmemelidir. İyi düşünülüp yazılmasına özen gösterilmesi arzu edilir.
6. Üyelik sonlandırılması sadece kesin olarak kurallara uymayan kişilere uygulanır.  Bunun haricindeki üyelik sonlandırılması, yazıların silinmesi, üyeliğin silinmesi gibi istekler dikkate alınmaz.
7. İspat edilemeyen/edilmemiş şahsi düşünceleri gerçek olarak öne sürmek, bu sayede isim vermeden birini/birilerini veya bir dini/milleti veya bir grubu karalamak, aşağılamak ya da hakaret etmek kabul edilmez.
8. Mesaj yazarken büyük harf kullanarak yazmayınız.  Yine mesajın tamamı veya tamamına yakını farklı renkle, büyük fontla veya kalın olarak yazılmamalıdır.
9. Forum bir bilgi paylaşımı, fikir tartışımı yeridir. Günlük sohbet tarzı yazılar, "chat" tipi muhabbetler foruma gönderilmemelidir. Yani -nasılsın, -iyimisin, -merhaba, -günaydın tarzı gönderiler görüldüğü yerde filtrelenecektir.

2. Sorumluluk ve Yetki
1. Foruma yazılan her mesajdan yazan sorumludur. Hiçbir şekilde akcaabat-acisu.com yönetimi ve forum yöneticilerine sorumluluk yüklenemez.
2. Yöneticiler her yazılan mesajı inceleyemeyebilirler. Kurallara uygun olmadığını düşündüğünüz yazılar için lütfen yöneticiye haber veriniz. Bu, güzel bir sorumluluk örneği kabul edilecektir. Hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederiz.
3. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.
4. Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını silinir ve foruma girişi yasaklanır. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla ilişkisi kesilir.
5. Forumda Türk yasalarına aykırı yazılar görüldüğü anda silinecek, geç kalınan veya gözden kaçan mesajlar hakkında yasal takibat yapılması gerektiği hallerde, yazı sahibinin IP adresi kanuni mercilere teslim edilir.
6. Forumda, akcaabat-acisu.com yönetimi veya moderatörlerinin isteği ve bilgisi dışında, yanlış, eksik veya gecikmiş, görüş, bilgi ve verilerin sayfada yer alması yüzünden doğabilecek bir sorun  durumunda akcaabat-acisu.com veya moderatörlerin herhangi bir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.
7. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin görevi değildir.  Katılımcılar bu kuralları okuyup ve onlara uymak zorundadır.
8. Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden yapılabilir.
9. İtibar puanı sistemi kullanılarak yapılan itibar puan sistemi filtrelenemeyeceği için kural ihlalleri forumda yapılmış gibi değerlendirilecektir. Özel Mesaj sistemi ile kural ihlali yapılırsa buna forum yönetimi müdahale etmez.
10. Telif Hakları, Foruma, hakları saklı yazılar gönderme konusunda; yazılan konulardan ve lisans-telif haklarından yazarın kendisi sorumludur.

3. Reklam
Forumda reklam yapılamaz. Konusu ne olursa olsun, yönetimin izin vermediği herhangi bir sitenin veya forumun doğrudan veya dolaylı yoldan reklamının yapılması kesinlikle yasaktır. İletiler ile kullanılan imza ve avatarlar da bu kapsamdadır. Bu tarzdaki ileti ve başlıklar silinecek, imza ve avatarlar kaldırılacak ve bunu devam ettirenlerin üyelikleri sonlandırılacaktır. Eğer siteye reklam verilmek isteniyorsa http://www.akcaabat-acisu.com/Feedback.html sayfasını kullanarak yönetim ile iletişim kurulabilir.

4. Forum Özellikleri ve Yardım
Forum özellikleri ve forum hakkındaki sıkça sorulan sorulara ‘Sık Sık Sorulan Sorular’ sayfamızdan erişebilirsiniz. Bu bölüm gerçekten her seviyeden katılımcı için oldukça yararlıdır. Eğer sorunuzun cevabını burada bulamazsanız forumdaki arama fonksiyonu ile arayabilir ve Forum Hakkında bölümleri ni inceleyebilirsiniz.
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

"Bildiklerini anlat, ama aklı vermeye kalkma, anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma. Sessiz kalmak, bir şey bilmediğin anlamına gelmez, çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez. Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır. Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir.. . "
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines